Swoją taneczną drogę Marika rozpoczęła od tańców towarzyskich oraz technik jazzowych.

Trenowała taniec nowoczesny oraz współczesny. Brała udział w wielu turniejach 
oraz zawodach, zdobywając najważniejsze tytuły w Polsce i na świecie.
Od kilku lat rozsmakowała się w szeroko rozumianych tańcach Afro Cubańskich...i tak już zostało!
Uwielbia tańczyć Mambo, Cha Cha Cha, Pachangę, Boogaloo...a od czasu do czasu Bachatę i Kizombę.

……………..

W wieku 7 lat Marika zaczęła tańczyć w Formacji Tańców Latynoamerykańskich „Kamionek”, prowadzonej przez trenerkę Beatę Bartoń oraz choreografa Piotra Galińskiego. Już jako dziecko wraz z zespołem brała udział w wielu turniejach i zawodach (m.in.: Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych, Puchar Polski Formacji Tanecznych, Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie). Z zespołem wyjeżdzała na liczne pokazy i obozy taneczne w całej Polsce oraz do Kanady i Niemiec. Występowała w dziecięcych programach telewizyjnych (m.in.: Mini Lista Przebojów, Mini Playback Show). 
 
Od 15 roku życia Marika kontynuowała swoją taneczną drogę w Formacji Tańca Nowoczesnego V2 w Egurrola Dance Studio, pod okiem Pawła Wasilewskiego i Agustina Egurroli. Wraz z grupą Volt brała udział w licznych pokazach, występach telewizyjnych i zawodach, gdzie zdobywała najważniejsze tytuły (m.in.: Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata).
 
Po 5 latach przerwy, nie mogąc całkowicie żyć bez tańca, zaczęła tańczyć w Salsa Libre. To tam została zaproszona przez Anię Chagowską oraz Marka Domańskiego do Formacji Salsa Show, z którą występowała na wielu scenach przez 2 lata. Równocześnie tańczyła także w grupie Agnieszki Wójcikowskiej Drama Queens.

Obecnie ucząc w Ambassadzie Tańca, wciąż rozwija swoje umiejętności tanecznie, biorąc udział w najważniejszych eventach i festiwalach salsowych w kraju i za granicą.

Jej drugą pasją jest taniec jazzowy i współczesny, który zgłębia na zajęciach dodatkowych oraz warsztatach u polskich i zagranicznych instruktorów, jak Alassane Wat.

Jej zajęcia są pełne kobiecej zmysłowości, naturalności, wdzięku.

Stale pogodna i uśmiechnięta.